Türkiye Futbol Federasyonu hakkında açıklama:

Kamuoyuna;

Türkiye Futbol Federasyonu’nun özellikle Galatasarayımıza karşı taraflı tutumu kabul edilemez hale ulaşmış, Türk futbolunda haksız rekabete yol açarak futbolumuzun imajına ve marka değerine zarar verir hale gelmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu İkinci Başkanı olan Sn. Ali Dürüst bile artık gelinen noktadan duyduğu rahatsızlık üzerine istifa etmiş, kısa bir süre sonra baskılar üzerine istifasını geri almıştır.

Son olarak Kulüpler Birliği adına yapılan fakat kısa sürede bir çok kulübün haberdar dahi olmadığı anlaşılan, Galatasarayımızı ötekileştirmek için kaleme alındığı aşikar korsan açıklamayı da Türkiye Futbol Federasyonu destekli bir hamle olarak değerlendiriyoruz.

Tamamı Galatasaray Spor Kulübü üyesi olan Galatasaray Düşünce Derneği üyeleri Başkanımız Mustafa Cengiz’in yaptığı açıklamaları desteklemektedir.

Türk Futbolu'nu Dünya ve Avrupa üçüncülüğünden UEFA Uluslar C Ligi'ne kadar düşürmesi ile başarısızlığı kanıtlanan, kaosun artarak sürmesine yol açan TFF tüm kurulları ile yenilenmelidir. Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Galatasaray’ın milyonlarca taraftarının gösterebileceği meşruiyet sınırları dahilindeki tepki göz önüne alınarak Türk Futbolu'nun geleceği adına şeffaf ve adil bir TFF için tüm ilgili kişi ve kurumları harekete geçmeye davet ediyoruz.

Galatasaray Düşünce Derneği

www.gsdusuncedernegi.org

GSDD Kasım 2018 Toplantısı

Screenshot_73.png

Galatasaray Düşünce Derneği'nin Kasım 2018 toplantısında konuklarımız TRT’den Bahri Havadır, Sözcü gazetesi spor müdürü Bahadır Çokişler, AMK gazetesinden Alper Mert ve Lig radyo müdürü Mehmet Ayan ile camiamızın gündemindeki konuları değerlendirdik.

Yeni üyelerimiz ; Emir Kıvırcık, Nejat Güney,Hikmet Ozan Öğüt ve Sinan H. Yüksel üyelik plaketlerini aldılar.

Screenshot_74.png

Kamuoyunun Dikkatine:

Galatasaray Düşünce Derneği olarak sezon başından beri yaşanmakta olan ve Galatasaray-Fenerbahçe maçının ardından yoğunlaşan olumsuz gelişmeleri kaygıyla izlemekteyiz. Türkiye'de bu sene itibariyle uygulanmakta olan VAR sisteminin, ne tesadüftür ki, genel olarak kulübümüzün aleyhine ve rakiplerimizin lehine işlemesi, üstelik bu haksız durumun çok önemli bir derbi maçında da tekrar etmesi, sporcularımız ve teknik ekibimizi rahatsız etmiş, rakip oyuncuların tahrikleriyle başlayan bir saha içi olayı, ne yazık ki oyuncularımızın ve teknik heyetimizin de içine çekilmesiyle büyümüştür. Galatasaray'a zarar vermek için durumu fırsat olarak değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu, ceza sevklerini çok önemli bir Şampiyonlar Ligi maçımızın hemen öncesine denk getirmiş, ardından da olayların nasıl geliştiğine bakmaksızın asimetrik ve ağır cezalarla kulübümüze karşı son derece adaletsiz bir tutum sergilemeye başlamıştır.

Derneğimiz mensubu Galatasaray Spor Kulübü üyeleri, Türk Futbolu'nda 2010-2011 sezonundan bu yana yaşanan süreci yakından takip etmektedir. Belirli zümrelerin, kulüplerin ya da şirketlerin değil, Türkiye'nin Futbol Federasyonu olması gereken bir kurumun başındaki şahsın, hangi sözleri vererek bulunduğu konuma geldiğinin farkında olduğumuz gibi seçildiği günden bu yana her fırsatta kulübümüze karşı gösterdiği negatif tutumu da son derece kaygılı şekilde izlemekteyiz. Galatasaray Spor Kulübü yönetiminin ve tüm camiamız üyelerinin mevcut federasyon yönetimiyle adil bir düzlemde çalışılamayacağını anlamaya başlamasını memnuniyetle karşılıyoruz ve bundan sonra Galatasaray'a karşı adeta birer nefer gibi cephe almış kişilerin oluşturduğu bu kurumla ilişkileri minimum seviyeye çekmelerini bekliyoruz.

Hatırlatmakta fayda var, Galatasaray Spor Kulübü, bünyesinde taşıdığı nicelik ve niteliksel değerler bütünü göze alındığında, Türkiye'nin tartışmasız en önemli markasıdır. TFF yönetimine Galatasaray'ın öneminin gerekli her türlü uyarı ve eylem kullanılarak hatırlatılması gerekmektedir. Yönetimimize bu konuda atacakları adımlar için destek vermeye hazır olduğumuzu deklare ediyoruz.

Galatasaray camiası donanımlı insanların bir araya gelip kıran kırana fikir tartıştığı bir topluluktur, dolayısıyla bu tarz bir topluluğa alışık olmayan kişi ve kurumlar tarafından bölünmüş olarak algılanabilir. Öte yandan Galatasaray'a ve temsil ettiği değerlere gelecek saldırılar halinde ne kadar çabuk bir araya geldiğimizin kanıtları müzemizde ziyarete açıktır. Camiamız bu saldırılara karşı bütünleşecek; sporun, adaletin ve camiamızın düşmanlarını tarihin çöplüğüne gömecektir.

Saygılarımızla,

Galatasaray Düşünce Derneği

Galatasaray Düşünce Derneği'nin Ekim 2018 toplantısı

Galatasaray Düşünce Derneği'nin Ekim 2018 toplantısında konuğumuz G.S.K Divan Başkanı Sn. Eşref Hamamcıoğlu ile camiamızın gündemindeki konuları değerlendirdik.

Screenshot_18.png